foreign birds

"photography is an art of observation. It has nothing to do with the things you see and everything to do with the way you see them."
- Elliott Erwitt

Manifesto

Foreign Birds to opowieść o podróży, emigracji, poszukiwaniu swojego miejsca na lądzie i w przestrzeni, błądzeniu oraz odnajdywaniu siebie. Jak ptaki, opuszczamy rodzinne gniazda i intuicyjnie zmierzamy w podróż gdzie odnajdujemy swoje miejsca, pasje, powołania, dom.

Foreign Birds to także historia dwojga ludzi, którzy się znaleźli 1200 mil od rodzinnego gniazda, podobno przypadkiem, choć ich rodzinne miasta dzieli zaledwie 48 km drogi. Połączyła ich wspólna pasja, poznali się studiując fotografię na Uczelni Artystycznej w Plymouth, gdzie ich spontaniczna współpraca przy projektach fotograficznych, szybko przerodziła się w partnerstwo nie tylko w pracy ale i w życiu.

Ich kadry to zbiór doświadczeń, autorefleksje oraz wspomnienia które mimo, że bardzo subiektywne, to dzięki wnikliwym obserwacjom oraz uważnym analizom w subtelny sposób nawiązują intymny dialog z odbiorcą, i w ten sposób dziś komunikują się z resztą świata.

Każdy obraz to jedna historia, która jest częścią konkretnego projektu. A każdy projekt to subiektywna interpretacja rzeczywistości i doświadczeń, które bardzo często odnoszą się do relacji międzyludzkich, wspomnień oraz autorefleksji które dotyczą każdego z nas. Obrazy te głównie oparte są na nostalgii oraz ponadczasowym sentymencie , a także codzienności w której Artyści dostrzegają elementy często abstrakcyjne i surrealistyczne, których doświadczają we wspólnej podróży życia. To co może często wydawać się przypadkiem, lub dziwnym zbiegiem okoliczności, zostaje dostrzeżone, uchwycone oraz staje się elementem który połączony z naturalną paletą barw oraz minimalistycznym stylem, nadaje surrealizmu estetyce pracy Artystów.

Obecnie Kinga Krzymińska i jej mąż Maciej Krzymiński mieszkają za wielką wodą, w Wielkiej Brytanii, gdzie oboje spełniając się w pracy twórczej, żyją i mieszkają z widokami na morze, z nadzieją na 'cieplejsze' dni które kiedyś może zainspirują ich do powrotu do rodzinnego kraju.

Zapraszamy na naszą artystyczną stronę, gdzie znajdziecie  więcej o nas i naszych projektach, oraz nasze portfolio - www.foreignbirdsart.com


Kontakt

jeśli masz pytania odnośnie zdjęć, projektu lub zwyczajnie chcesz wymienić poglądy na temat fotografii to zapraszamy na maila :

contact@foreign-birds.com


Using Format